Gra


W celu popularyzacji profilaktyki rówieśniczej wśród dzieci i młodzieży został zorganizowany konkurs dla pełnoletnich uczniów szkół średnich oraz uczelni wyższych na terenie garnizonu mazowieckiego, dotyczący opracowania gry edukacyjno - profilaktycznej o tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Sieci.
    
Laureat konkursu został nagrodzony, a zwycięska gra udostępniona na powyższej stronie internetowej oraz przegrana na płyty DVD

następny
poprzedni
Slider

Programy rówieśnicze pozwalają na bezpośrednie zaangażowanie i partycypację młodzieży w kreowaniu zdrowego stylu życia wśród ich rówieśników. Młodzi ludzie silnie identyfikują się z ludźmi w swoim wieku, a informacje od nich uzyskiwane są dla nich bardziej wiarygodne.

Kulturowe podobieństwo edukatorów rówieśniczych do ich „uczniów” zapewnia, że wiadomości będą odpowiednio dobrane, a język stosowany do ich przekazu będzie efektywny.

Warto wykorzystać potencjał, który tkwi w młodych ludziach, przynosi to wiele pożytku dla środowiska szkolnego, choćby w rozumieniu ukierunkowania ucznia w stronę pozytywnych zachowań m.in. kreatywności, odpowiedzialności i przynależności do grup o prospołecznym charakterze.

O Autorze


Laureatem konkursu został

Bartłomiej Konopacki

Jest uczniem technikum informatycznego, które mieści się w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie, ma 18 lat. Jego największym zainteresowaniem jest programistyka, a także technologie informatyczne, gry i sport.

W wolnym czasie często programuje w języku C++ lub JavaScript i tworzy witryny internetowe.
Po skończeniu technikum planuje pójść na studia i ma nadzieję, że w przyszłości uda mu się zostać programistą.

Zwycięska gra o tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Sieci, która została stworzona w ramach projektu "W świeci cyberprzestrzeni - o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy" dostępna jest w linku poniżej oraz na płytach DVD,

Zostaną one rozpropagowane przez policjantów i pracowników Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w placówkach oświatowych na terenie Mazowsza.