Od niedawna Microsoft udostępnił za darmo swoje TEAMS placówkom edukacyjnym. Czego można się spodziewać po tym produkcie w pracy na żywo? Oto świetne funkcje.

Funkcje koncentracji

  1. TEAMS umożliwia rozmycie tła w trakcie wideolekcji. Jeśli w tle nauczyciela pokażą się obrazy, książki albo filmy to uczniowie z łatwością będą się rozpraszać. A niech by tam był kot, to już żaden uczeń nie zapamięta o czym była lekcja :-). Dlatego rok temu Microsoft wprowadził funkcję zamazującą tło, na którym wyświetla się uczestnik konferencji. I już można prowadzić lekcję z łózka albo McDonalda. Tutaj śmieszny filmik pokazujący efekt tej funkcji. Ale warto pamiętać, że starsze komputery mogą nie być w stanie rozmywać tła. Wg Microsoft procesor musi wspierać Advanced Vector Extension 2 (AVX2). Czyli komputery kupione pod koniec 2013 roku powinny już działać.

Jak skorzystać z rozmywania tła?

    1. Rozpocznij spotkanie albo dołącz do spotkania
    2. Kiedy pojawi się obraz z kamery pokazujący Cię, kliknij na przycisk menu z trzema kropkami i wybierz pierwszą pozycję z menu
    3. Możesz także po prostu nacisnąć na raz trzy klawisze: CTRL+Shift+P
  1. Drugą fajną cechą, na razie tylko zapowiadaną, jest eliminowanie odgłosów tła, skrzypienia krzesła, klikania klawiatury, odgłosów domowników itp. A tak to działa. TEAMS ma to robić automatycznie.

Zdalne podnoszenie ręki przez ucznia

Gdy w wideolekcji mamy kilkanaście albo i więcej dzieci, to czasem trudno jest się im włączyć do dyskusji. Zresztą gdyby kilkoro na raz chciało to zrobić, to powstałby chaos. Microsoft Teams to ułatwi, oferując funkcję „podniesienia ręki” – w ten sposób do pozostałych uczestników trafi wizualny sygnał, że ktoś chce coś powiedzieć.

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/pelna-koncentracja-i-efektywna-komunikacja-z-microsoft-teams.html

https://www.thewindowsclub.com/blur-the-background-in-microsoft-teams