1.500 nauczycieli przeszkolonych na Teamsach

Dzisiaj (28 sierpnia 2020 roku) o godzinie 9:45 przekroczyliśmy liczbę 1.500 przeszkolonych nauczycieli. Cyberbezpieczni zaczęli 1 kwietnia (to nie żart) a więc 149 dni temu. Czy to dużo, czy mało, to znaczy średnio 10 osób dziennie bez względu na weekendy i święta? Trudno powiedzieć ale można pokusić się o analizę jakie placówki uczą się (u nas). Otóż wygląda to następująco:

Ostatnio pojawiły się wśród klientów także przedszkola. W Warszawie na przykład wdrożenie Teamsów jest stopniowo wymuszane przez gminy. Tak już jest na Targówku, za chwilę tak samo będzie w całym mieście.

Według rozmów z dyrektorami zamawiającymi kursy, nasza oferta wyróżnia się tym, że proponujemy rozwiązania dla nauczycieli a nie uczymy jakiejś bliżej nieokreślonej “znajomości platformy Teams”. A tymczasem w naszej ofercie widzą konkrety:

  • Wirtualna tablica? Tak ale konkretnie dla edukacji w klasach 1-3 albo na językach obcych.
  • Animacje? Tak ale (jak pokazuje ilustracja promująca ten wpis) na przykładzie nauczania geometrii. Jak je tworzyć opisałem w poradzie Obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, czyli efekt HALO, myszka i animacje w Teamsach
  • Nagrania wideo ze sztuczną inteligencją? A i owszem ale jako innowacja dla nauczycieli starających się o awans zawodowy lub do pracy z dziećmi niedosłyszącymi.
  • Lekcje na żywo z zaproszeniem “obcych”? Tak ale jako scenariusz lekcji z ciekawym człowiekiem bądź hospitacji.
  • Wspólna praca nad dokumentami? A i owszem ale na przykładzie zespołu redagującego uchwałę przed zebraniem rady pedagogicznej.
  • Szybkie ankiety? Bardzo proszę, to świetne narzędzie umożliwiające niezawodne głosowania rady pedagogicznej.

A skąd dyrektor ma wiedzieć czy jego kadra potrzebuje szkolenia podstawowego, średniego, zaawansowanego albo w ogóle specjalnie przygotowanego? Prosi o wypełnienie darmowej ankiety oceniającej znajomość Teamsów na poziomie podstawowym (na podstawie materiałów producenta), czy nieco wyższym i już ma pojęcie.

Tak że ogólnie – duma nas rozpiera. Jest zadowolenie i chęć do lepszej pracy.

Anyway … zapraszam na zajęcia.

PS. a czy drogo? Mniej więcej 100 złotych za jednego nauczyciela (6 godzin zajęć podzielonych na 4 części).