2 sposoby na usuwanie tła z obrazków w prezentacjach

Jednym z ciekawych motywów interesujących prezentacji są obrazki przycinane na różne sposoby. Oprócz zwykłego obcinania i zmieniania skali warto się nauczyć jak usuwać niepotrzebne tło. PowerPoint daje dwa narzędzia pozwalające na usuwanie tła z obrazków. Każdy może się ich nauczyć w pięć minut.

Sposób pierwszy Ustaw kolor przezroczysty

Na wstążce Format obrazu naciśnięcie Kolor rozwija menu zawierające polecenie Ustaw kolor przezroczysty. Jeśli nie widzisz wstążki, to musisz najpierw kliknąć na obrazek, z którego zamierzasz usunąć tło. Kursor się zmienia i wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszki na kolor do usunięcia. Po wskazaniu koloru do usunięcia i chwili cierpliwości, wybrany kolor znika. Ale znika z całego obrazka, co często nie jest pożądane. Ta metoda sprawdza się wtedy kiedy tło na obrazku jest w unikalnym kolorze, nie powtarzającym się na innych obszarach.

Sposób drugi Usuń tło

Pierwszy od lewej przycisk na wstążce Format obrazu to Usuń. Uruchomiona komenda powoduje, że sztuczna inteligencja stara się wykryć pierwszoplanowy fragment obrazka i wyciąć resztę. Na szczęście zanim to zrobi pozwala użytkownikowi na skorygowanie własnych decyzji.

Fioletowe obszary, to te które PowerPoint zamierza uczynić przezroczystymi. Ale zanim klikniemy na przycisk Zachowaj zmiany warto skorygować obszary do usunięcia. Po wybraniu polecenia Oznacz obszaru do zachowania lub Oznacz obszary do usunięcia rysujemy myszką w pobliżu obszarów, które nas interesują. Odczekujesz krótką chwilę i widzisz jak Twoje polecenie zrozumiała sztuczna inteligencja. Spróbuj kilka razy a zrozumiesz na czym polega wskazywanie obszarów.

I to tyle. Warto spróbować!

 

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

04/07/2020