Darmowe ikony do prezentacji i innych projektów

W trzeciej części porad na temat darmowych zasobów przydatnych w projektowaniu ciekawych materiałów opiszę portal Endless Icons. Wcześniej pisałem o dostępie do darmowych zdjęć z microsoftowej strony Pexels i (prawie)darmowych czcionek od Font Fabric. Darmowe ikony do prezentacji czy innych projektów poszerzają całkiem sporą grupę ikon dostarczanych wraz z popularnymi programami. Microsoft w Wordzie czy PowerPoincie albo w zbiorach dla programistów, Google w księdze znaków Androida jak i Apple udostępniają setki ikon. Z jednej strony kiedy się nimi posługujemy, to od razu użytkownik wie co oznaczają. Ale jeżeli nie tworzymy oprogramowania a ikona ma być częścią grafiki, to warto sięgnąć po wzory nie opatrzone. Sprawdźcie je poniżej.

Już sama nazwa Endless Icons mnie zachwyca. W zakładce darmowych icon, czyli Free Icons zobaczymy 23 strony po 16 wzorów. To już całkiem dużo i do każdego projektu można znaleźć alternatywę w stosunku do ikon Microsoftu z Worda czy PowerPointa. Ikona dostarczona do nas zostanie w najpopularniejszych formatach. Mamy zatem plik PNG (z przezroczystym tłem oczywiście) i wektorowe SVG. Czasem PNG jest w paru wielkościach, które od razu pasują do zastosowania (jako ikony na pulpit, do apki na smartfon, do sklepu z aplikacjami itd.).

Ikony wyszukujemy wg słów kluczowych – tagów albo przeglądamy pojedynczo w galerii lub grupami, zestawami w zakładce Set. Tagi są po angielsku.

Po kliknięciu na ikonę otworzy się podstrona opisująca ikonę, na której umieszczono przycisk Download do ściągnięcia ikony. Otrzymamy plik skompresowany, w którym będą co najmniej obrazek rastrowy PNG i wektorowy SVG.

Inny sposób to generator, który można znaleźć pod tym adresem: https://fontawesome.com/start

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

08/07/2020