Przy okazji dyskusji nt. stresu i potencjalnych problemów psychologicznych u dzieci izolowanych w czasie COVID-19 pomyślałem o technicznym sposobie, który może uczynić pracę zdalną przyjemniejszą. I ciekawszą. W artykule znajdziecie opis portalu z darmowymi szablonami emaili.
Really Good Emails to strona, która udostępnia projekty ładnych emalii. Ale po co? Trudno wytłumaczyć coś co się wydaje oczywiste ale spróbuję.

To szósty post z cyklu o darmowych zasobach dla pracujących zdalnie. Pisałem już o darmowym generatorze kodów QR, darmowych ikonach, darmowych (prawie) czcionkach i darmowych zdjęciach.

Ładne emaile ale po co?

Nauczyciel, dyrektor, szkoła powinni korzystać z szablonów po to aby:

 1. urozmaicić dzieciom, młodzieży i rodzicom nudę tworzoną przez zalew beznadziejnie jednostajnych, nieprofesjonalnych i trudno czytelnych emaili. Niestety sporo placówek do wysyłania poczty elektronicznej ograniczyło pracę zdalna przez cały okres izolacji koronawirusowej.
 2. spersonalizować przekaz, budowanie marki klasy, przedmiotu, osobiście nauczyciela
 3. nauczyć wielu technik informatyczno-internetowych przez pokazanie ich zastosowania (grafika, HTML, projektowanie i formatowanie wiadomości, masowa wysyłka itd.)
 4. nagradzać uczniów przez wysłanie specjalnego mejla
 5. przekazywać wiedzę
 6. redukować stres (zwłaszcza najmłodszych) który wiąże się z odrabianiem pracy domowej, wykonywaniem zadań (samodzielnie) itp.
 7. pokazać że szkoła jest już (!) w XXI wieku

Really Good Emails (really good name, isn’t it (?) oferuje bardzo dużo kategorii i podkategorii szablonów do wysyłania poczty elektronicznej. Kategorie to:

 • behawioralne – prośba o przysłanie opinii o produkcie, przeprosiny, potwierdzenie wyrejestrowania…
 • inauguracyjne – powitanie po rejestracji, aktywacji konta, złożeniu zamówienia, rozpoczęciu testu, okresu promocyjnego…
 •  promujące – nabycie / marketing, rocznica, kupon, zniżka, podsumowanie wiadomości e-mail, opisywany produkt, karta podarunkowa, prezent, święto…
 • różne – wiosna, Dzień Świętego Patryka, subskrypcja, lato, święto Dziękczynienia, transakcyjny, Walentynki

Umiejętności

Opublikowano w dniu

09/07/2020