Po co szkole, klasie, nauczycielowi logo w Microsoft Teams i jak je zrobić?

, ,

W szóstej części postów na temat darmowych zasobów dla projektantów grafiki napiszę o logo.

Po co w Teamsach logo?

Każdy użytkownik Teamsów ma swój awatar, czyli obrazek umieszczony na profilu. To nie musi być zdjęcie człowieka, bardzo często nie jest. Nauczyciele bardzo rzadko zmieniają domyślny obraz na jakiś fajny. A warto. W ten sposób można zwiększyć zaangażowanie uczniów pokazując, że nauczycielowi zależy aby być postrzeganym jako nowoczesny, z humorem, znający się na Teamsach. W trakcie spotkania na żywo wyświetli się uczniom coś ciekawszego niż inicjały nauczyciela na jednolitym tle.

Klasa powinna sama wymyślić logo, którym będzie identyfikowana jako zespół w Teams. Konkurs na najlepszy projekt z jakąś nagrodą byłby pretekstem do wielu lekcji: plastyki, języka (co napisać, w jakim języku itd.), informatyki (jakim narzędziem się posłużyć) czy nawet matematyki (kształt, wielkość logo). Podobny konkurs może ogłosić w całej szkole Rada Rodziców. A nagrodą będzie… Tu nie ma ograniczeń a więc na przykład zamówienie t-shirtów z logo szkoły dla wszystkich uczniów i nauczycieli (dla zwycięzcy ze specjalną dedykacją).

LogoMoose

LogoMoose czyli Łosiowe Logo jest świetnym miejsce, w którym można się zainspirować kiedy wymyślamy logo. Na stronie łosiowej można wyszukiwać obrazki po słowach kluczowych, przeglądać według kategorii albo po prostu obejrzeć najfajniejsze. Jest także lista autorów z ich projektami.

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

10/07/2020