Tagi i tagowanie w Microsoft Teams

,

Tagi i tagowanie znamy z czatów, Facebooka itp. Wciskasz “małpę” (@), zaczynasz pisać czyjeś imię, nazwisko lub nick a aplikacja podpowiada Ci pełną nazwę użytkownika, do którego się zwracasz. Dzięki temu swoją pisemną wypowiedź adresujesz do konkretnej osoby (czasem grupy osób). Adresat jest automatycznie poinformowany, że w dyskusji ktoś się zwrócił bezpośrednio do niego. I nie przeoczy takiej wypowiedzi. W szkole, w zespole klasowym, na kanale na którym trwa dyskusja na wiele tematów, ciężko odnaleźć konkretny wątek. Oczywiście czat można filtrować, ale… Chodzi o to, że chcemy aby uczniowie zwrócili uwagę na nasz post, nasz przedmiot, sprawę którą mają się zająć.

Załóżmy, że dyrektor placówki komunikuje się z samorządem uczniowskim. Albo wychowawca rozmawia z samorządem klasowym. Sprawa nie jest poufna, warto pokazać uczniom otwartość ale przecież w natłoku postów na “ścianie” zespołu wiadomość może umknąć adresatom.

Pisanie do konkretnej osoby

W tym wypadku wzmiankowania jednej osoby, instrukcje widać w oknie czatu i nie co tłumaczyć. Ale warto korzystać.

Pisanie do grupy osób

Kiedy naciśnie się trzy kropki przy nazwie zespołu, to w podręcznym menu pojawi się komenda Zarządzanie tagami. W taki sposób można przypisać tag, którego długość nie przekracza 40 znaków. Do każdego tagu dodaje się osoby-użytkowników. Użytkownik może przynależeć do różnych tagów. Dzięki temu ten sam uczeń, do którego można zwracać się przez tag @Imię Nazwisko, może być zapraszany do konwersacji przez @samorząd albo @Kółko Informatyczne.

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

05/07/2020