Event profilaktyczny w radomskiej Elektrowni

Dzisiaj w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbył się event dla uczniów szkól. Podczas spotkania zaprezentowane zostały spoty profilaktyczne dotyczące zagrożeń w cyberprzestrzeni. Została też wręczona nagroda dla laureata konkursu na projekt edukacyjnej gry komputerowej.


Dzisiaj w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbyło się przedsięwzięcie organizowane jest przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Delta. Event realizowany był w ramach projektu „W świecie cyberprzestrzeni – o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy”, który uzyskał dofinansowanie z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.


Podczas spotkania odbyła się premiera filmowych spotów profilaktycznych, nakręconych w ramach projektu. Etiudy filmowe dotyczą zagrożeń w cyberprzestrzeni, czyli cyberbullyingu, sekstingu, cyberstalking, grooming, phishing. Podczas spotkania została też wręczona nagroda dla laureata konkursu na projekt edukacyjnej gry komputerowej. Zwycięzcą został Bartłomiej Konopacki z Zespołu Szkół Nr 2 w Garwolinie.


Spotkanie swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście, Aurelia Michałowska Mazowiecka Kurator Oświaty, Jolanta Szafrańska Koordynator Programu Razem Bezpieczniej z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, insp. Marek Świszcz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, Włodzimierz Pujanek Dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Bogusław Tundzios Kierownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu, a także dyrektorzy, pedagodzy. W evencie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Radomia i okolic. Całe spotkanie uświetniła swoim występem wokalnym Julia Ziętek.


Podczas dzisiejszej gali Komenda Wojewódzka Policji zaprezentowała swoje stoisko oraz ofertę dla zainteresowanych wstąpieniem do służby. Można było porozmawiać o pracy policjanta oraz dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić by wstąpić w szeregi Policji. Przedstawione były szczegóły postępowania rekrutacyjnego oraz możliwości jakie oferuje służba. Na miejscu można było również wypełnić kwestionariusz osobowy do przyjęcia do służby. Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. O szczegóły przyjęcia do służby pytały najczęściej osoby, które niebawem będą zdawać maturę.

Event profilaktyczny w radomskiej Elektrowni
Previous

Event profilaktyczny w radomskiej Elektrowni

Leave review
Dzisiaj w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ...
Zobacz
DEBATA SZKOLNA W WYSZKOWIE
Dalej

DEBATA SZKOLNA W WYSZKOWIE

Leave review
Jednym z najciekawszych spotkań w powyższej tematy...
Zobacz

Ostatnie Posty

"Bezpieczny Internet - cyberzagrożenia, formy cyberprzemocy" w Sierpcu

Leave review
27 lutego w Szkole Podstawowej w Lelicach odbyło się spotkanie dzieci i mło...
Zobacz
Dni bezpiecznego internetu w PSP w Kowali

Dni bezpiecznego internetu w PSP w Kowali

Leave review
Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu spotkali się z uczniami Publi...
Zobacz
O bezpiecznych feriach z dzielnicowym

O bezpiecznych feriach z dzielnicowym

Leave review
W ostatnich tygodniach przed feriami zimowymi dzielnicowi i profilaktycy z ...
Zobacz

Tagi

Kategorie